Виготовлення моделей методом 3D-друку — це процес, який вимагає певних навичок і підготовки.

Найголовніша проблема FDM друку в тому, що під час даного процесу деталі з пластика охолоджуються по-різному, а це може погано позначитися на остаточній формі моделі і пошкодити обладнання. При цьому деформуватися можуть деталі з будь-якого пластика — ABS або PLA. В результаті закручування краю вироби екструдер чіпляє його і в підсумку просто зриває з платформи або на виході Ви отримуєте не дуже якісну модель.

Однак є ряд порад, які в сумі дають змогу звести до мінімуму можливі проблеми з прилипанием і деформацією.

Порада 1. Обов’язковий підігрів платформи.

Підігрівається столом спочатку оснащені багато 3D-принтери, або можна виконати самостійну модернізацію обладнання. Завдяки підігріву процес охолодження буде повільніше і рівніше. Особливо актуальний підігрів робочої поверхні при друку великих прототипів на основі ABS-пластика, який відрізняється швидкою усадкою нижніх шарів моделі. Гріти потрібно в будь випадку, незалежно від типу пластику. Платформа повинна підігріватися рівномірно, оскільки нерівномірність призведе до закручування країв моделі. Температуру нагрівання краще робити максимально можливої, підігрів ніколи не зашкодить.

Порада 2. Друк з підкладкою (Raft).

Ця опція присутня практично у всіх слайсера. Підкладка (Raft) являє собою ґратчасте підставу з матеріалу друку, яке розташовується під самим нижнім шаром вироби.Завдяки цій опції можна суттєво зменшити викривлення і закручування країв моделі, яка буде триматися на плоскій робочій платформі набагато міцніше.

Порада 3. Платформа повинна бути відкалібрована по висоті і рівню.

Перший шар моделі повинен обов’язково бути добре приклеєний до платформи. Ця опція регулюється на програмному рівні або механічно. Для калібрування за допомогою слайсера досить збільшити або зменшити значення зазору фільєри і столом (Z-offset). Механічна настройка висоти і рівня виконується гвинтами, що кріплять платформу до основи принтера. Зазор між філь’єрі і столом має бути не надто великий, інакше перші шари будуть друкуватися «в повітрі», в такому випадку ні про яку адгезії не може бути й мови. Але й занадто маленький зазор теж поганий, стіл перекриває отвір для виходу пластика, це загрожує припиненням подачі пластика і зривом друку.

Порада 4. Покриття столу різними видами матеріалів, що збільшують адгезію.

Для збільшення адгезії використовують:

1.Визначення типи скотчей.

2. Розчини пластиків або клеїв.

3. Перфоровані пластини для платформи.

4. Лаки для волосся з високим рівнем фіксації.

Рада 5. Контроль температури в камері побудови.

Один з найважливіших моментів при 3д друку — це захист Вашої деталі від впливу навколишнього середовища. Для отримання рівної моделі необхідно закрити камеру побудови з усіх боків. За рахунок нагріву столу і екструдера в камері буде підтримуватися температура близько 50-60 0 С, це не дасть пластику швидко охолонути.Чим повільніше деталь остигає, тим менше шанс що її поведе. Помістити принтер можна в коробку з оргскла або з інших матеріалів.

Рада 6. Збільшення адгезії на модельному рівні.

Якщо площа склеювання занадто мала, то можна до моделювати внизу моделі мластіну для кращої адгезії.

Також можна моделювати круглі п’ятаки на кутах прямокутних деталей, так як кути найбільш схильні до деформації.

Ще один варіант — це нарощувати внизу моделі зайві 1-2 см., Які потім можна зняти на фрезерному верстаті. Це забезпечить найбільш рівну поверхню.


Рада 7. Зменшення рівня заповнення.

Деформація деталі відбувається з причини усадки нитки, чим більше ниток, тим сильніше верхні шари стягають нижні. З цього заповнення краще ставити на мінімум, менше ниток всередині деталі — менше сила з якою вони стягують робити.

скачанные файлы (3)

О сайте
Оставить комментарий

Ваш email адрес не публикуется. Обязательные для заполнения поля помечены *

Вы можете использовать следующие HTML теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

очиститьОтправить